Propozice KIDS RACE

Datum konání: 17. 8. 2019 (sobota)
6. ročník nezávodního poloorientačního MTB happeningu Javornický Pazdřivec 2019 - určeného pro širokou veřejnost se zaměřením na mládež. Hlavní závod, kategorie MTB startuje v 11:00.
Ve 12:00 budou startovat obě kategorie na závodě Kids race.

Místo konání: Javorník na Šumavě — fotbalové hřiště TJ Sokol
Start: postupně po jednotlivcích ve 12:00 hodin. Závodníci budou na start vpuštěni po sobě v intervalech 2 minuty (nad 6 let), menší děti podle potřeby organizátorů.
Přihlášky: přihlášku je nutné vyplnit předem.

Prezentace: na místě od 9:00 do 10:00 hodin v prostoru pořadatelského stanu.
Web: www.javornickypazdrivec.cz

Startovné: Při online přihlášce a zaplacení předem na účet je startovné 50 Kč pro 1. kategorii a 100 Kč pro druhou kategorii. Startovné zahrnuje pořadatelskou službu, drobné občerstvení na trati, medaile a účastnické listy a dárky pro účastníky.
Účet: 1296478015/3030
Do zprávy u příjemce vložit zda se jedná o kategorii 1 či 2. Tj 50,- kč nebo 100,- kč.

Na Pazdřivci budou připraveny věcné ceny pro děti. Všechny ceny budou předány těm závodníkům, kteří splní následující kritéria:
  • sesbírají všechny kontroly po trase (celkem 5x), tzv. checkpointy, na kartě závodníka a splní dané úkoly
  • projedou cílovou bránou na hřišti

Kategorie „Do 6 let“ – jízda zručnosti (max. 30 účastníků)

Délka: okruh na hřišti
Technická náročnost: 0,5
Fyzická náročnost: 0,5
Typ kola: odrážedlo, malé kolo

Na trati bude vytýčená trasa, kudy nejmenší závodníci musí projet a splnit různé druhy úkolů. Jedná se o nezávodní jízdu zručnosti, kdo splní úkoly, „vyhrává“, nejede se o čas a není to relevantní. Děti pojedou samostatně s podporou organizátorů.

Kategorie „Nad 6 let“ – Cesta pohádkovým lesem (max. 40 účastníků)

Délka: okruh v lese nad hřištěm po šotolinové cestě cca v délce 3 km
Technická náročnost: 1 (jedno prudké stoupání v délce cca 100 m, možné je i kolo vést)
Fyzická náročnost: 2/5
Typ kola: horské kolo s přehazovačkou

Značení trati
Na trati bude vytýčená trasa s fáborky, které musí závodníci sledovat. Budou postupovat od stanoviště ke stanovišti, které musí projet a splnit různé druhy úkolů. K tomu jim budou vypomáhat různé pohádkové bytosti. Jedná se o nezávodní jízdu! Důležité je, si cestu užít a ne „chrtit“ o čas. Tedy, kdo splní úkoly, „vyhrává“, nejede se o čas a není to relevantní. Důležité je vrátit se v pořádku na hřiště! Všechny děti, kteří nasbírají razítka ze všech kontrolních stanovišť obdrží medaile a věcné ceny.

Děti by měli jet bez podpory rodičů – z našich zkušeností vyplývá, že jde trasu v pohodě zvládnout pro děti od 1. třídy ZŠ.

Nutné vybavení:
Nutné je mít ochrannou přilbu na kolo, jedná se o povinnost! Bez přilby nebude závodník moci startovat. Organizátoři prohlašují, že nemohou převzít zodpovědnost za děti během závodu. Rodiče nebo zákonný zástupce, souhlasí, že pouští děti na trasu na vlastní nebezpečí. Toto prohlášení budou zákonní zástupci podepisovat před registrací.

Výsledky
Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne bezprostředně po skončení závodu, jakmile dorazí poslední dětský účastník.

KDO SE BOJÍ NESMÍ DO LESA!!!
TĚŠÍME SE NA VÁS DĚTI :)