Propozice hlavní závod

Datum konání: 17. 8. 2019 (sobota)
Místo konání: Javorník na Šumavě — fotbalové hřiště TJ Sokol Javorník
Start: hromadný start v 11:00 hodin
Přihlášky: zaplacením startovného 400 Kč na účet Javornického Pazdřivce, max. 130 účastníků!
Prezentace: (pouze pro předem přihlášené!) na místě od 9:00 do 10:30 hodin v prostoru pořadatelského stanu
Web: www.javornickypazdrivec.cz

Startovné

Startovné pro rok 2019 je ve výši 400,- Kč. Platba startovného pouze na účet závodu! Startovné zahrnuje pořadatelskou službu, drobné občerstvení na trati, dojezdovou polévku v cíli závodu, slosovatelné startovní číslo v závěrečné tombole o hodnotné ceny a volný vstup na afterparty.
V případě zrušení závodu z důvodu nepřízně počasí či zásahu jiné nepředvídatelné vyšší moci se účastnický poplatek nevrací!

Registrace

Registrace bude probíhat od 13.7. do 31.7 a to zasláním startovného na náš účet. (tedy již ne formulářem, jak bylo zvykem v předchozích ročnících!) Platba tedy musí dorazit na náš účet nejpozději do 31. 7. 2018, abychom ji mohli zaevidovat. Příspěvky, které přijdou po tomto datu (nebo po naplnění počtu účastníků) budou automaticky vráceny plátci.
Jelikož je závod omezen na max 130 závodníků, tak registrace může být uzavřena i dříve hned po naplnění 130 míst. Proto po spuštění registrací nevyčkávej, registruj se co nejdříve a zajisti si tak své místo na startu.
Platba/registrace na místě nebude možná!

Číslo účtu pro zaslání startovného: bude zveřejněn při otevření registrace, viz. výše.
Do poznámky v převodním příkazu na platbu startovného je třeba uvést :
- Jméno a příjmení
- Věk v den závodu
- Email, kam pošleme potvrzení o přijetí platby

Po zaplacení Tě budeme mailem informovat o Tvém zaregistrování. Pokud ti mail nepřijde, prosím zaurguj nás na našem mailu javornickeokruhy@gmail.com. Pokud účastník, který již zaplatil, se předem odhlásí, nebo nakonec nepřijede, tak startovné se bohužel nevrací — tak jako na jiných akcích tohoto typu.

Základní informace o trase

V roce 2019 bude varianta trasy pouze jedna, pro všechny stejná. Její délka bude cca 45-50 km s převýšením cca 1200 metrů. Podrobnější informace o trati a její GPX log ke stažení budou uvolněny krátce před samotnou akcí.

Jak už je na Javornickém Pazdřivci dobrým zvykem, tak je trať opět tvořena spoustu krásných přírodních i umělých singltrailů, technickými pasážemi a enduro vložkami.

Na trati jsou tzv. EXIT místa, kde závodník může v případě nutnosti (obtíže fyzického či technického rázu) opustit trať a co nejkratší a nejrychlejší cestou (po asfaltu) dojet do cíle. Vynecháním checkpointu, viz. dále, ale zároveň ztrácí možnost zúčastnit se večerního losování v tombole.

Značení trati

Trať bude značená, nicméně doporučujeme turistickou mapovou GPS navigaci/mobil s navigací, byť závod půjde jet i bez ní.
Každý závodník dostane přehlednou mapu trasy závodu a problematická místa (změny směru, technické sjezdy apod.) budou naznačena šipkami s logem závodu. GPX logy tras zveřejníme v týdnu před Pazdřivcem.

Na trati budou 3 checkpointy, kde účastníci obdrží razítko za jeho projetí (jeden se bude projíždět 2x). Checkpointy zároveň slouží jako rychlá občerstvovací stanice s pitnou vodou a občerstvením.

Výsledky

Vyhlášení výsledků a losování o ceny proběhne od 19:00 hod, dále všechny výsledky a dojezdová listina bude zveřejněna na webu.

Věcné ceny

Na Pazdřivci budou připraveny věcné ceny nejen s cyklistickou tématikou. Všechny ceny budou vylosovány z těch závodníků, kteří splní následující kritéria:

  • sesbírají všechny kontroly po trase (celkem 4x), tzv. checkpointy, na kartě závodníka
  • dorazí do cíle před uplynutím časového limitu, tedy nejpozději v 18:30 hod.

Doporučené vybavení

Všechny informace uvedené na stránce O okruzích jsou samozřejmě platné i pro Pazdřivce.

Nutné je mít kvalitní horské kolo s dobrým odpružením - minimálně HT s KVALITNÍ vidlicí (celoodpružené kolo-full je velkou výhodou!), ochrannou XC/AM přilbu, volitelně GPS navigaci (ve skupině stačí jeden), adekvátní oblečení, jistou opravárenskou soběstačnost pro případný defekt a také láhev na vodu/camelbag.

Ochranná přilba je povinná, bez ochranné přilby nebude závodník moci startovat. Každý se účastní na vlastní nebezpečí. Vyplněním přihlášky zájemce potvrzuje, že mu není známa žádná překážka spočívající v jeho zdravotním stavu, která by mu bránila ve startu a že bere na vědomí, že pořadatel závodu neodpovídá za případnou škodu na zdraví a věcech.

Různé

Pořadatel se zavazuje, že bude chránit Vaše osobní údaje, neposkytne je třetí osobě a zajistí jejich ochranu ve smyslu platné legislativy. Účastí v závodě souhlasí závodník s využitím jeho osobních údajů pro potřeby pořadatele. Účastník závodu dále souhlasí s použitím fotografických a filmových materiálů s jeho osobou v tisku, televizi a internetových mediích.

Pořadatel si vyhrazuje právo udělat změny ve vedení tratí, v časovém harmonogramu či úplně zrušit závod v případě nepředvídaných událostí.