Javornický Pazdřivec je:

NEZÁVODNÍ — tuto myšlenku jsme si v prvním ročníku vypůjčili z beskydské akce Kopřivnický Drtič a i letos s ní chceme pokračovat
Tedy: každý je vítěz a je úplně jedno, jestli dáte naší trať pod 3 hodiny a zbytek odpoledne se budete slunit. Nebo si dáte pohodu a více přestávek na občerstvení a tedy dorazíte za soumraku na zahájení afterparty. Jakého si Pazdřivce uděláte, takového ho budete mít.

MTB — jak by řekl klasik, tak «ten kdo u nás byl, tak ví, ten kdo nebyl, pozná..» Pazdřivec je trasován výhradně po našich Okruzích, takže se určitě nejedná o klasický XC závod, který ve spoustě případů vede z poloviny po asfaltu-šotolině a z té druhé po širokých lesních cestách. Na naší (ne)závodní trati proto najdete minimum asfaltu (ten budete prakticky jen přejíždět) a naopak ve velké míře vám nabídneme dostatek náročnějších kořenovo-kamenitých úseků, spoustu pěkných singltrailů, něco málo technických enduro lahůdek a to vše navrch okořeníme nádhernými výhledy na Šumavu, Pošumaví a majestátní královský hrad Kašperk ze všech světových stran!

HAPPENING — alias to nejlepší nakonec! :-) Jelikož si myslíme, že standartních přemotivovaných XC závodů typu "lycra na lycru" je dle našeho dost, kdežto netradičních MTB vyjížděk s uvolněnou atmosférou vhodnou pro setkávání bikerů je celkem pomálu, tak naším cílem je tedy nabídnout prostor pro krásně strávený víkend plný bikerské i po-bikerské pohody u nás na Javornických okruzích. Pazdřivec je prostor kde můžete poznat nové sympatické tváře, večer s námi všemi spláchnout šumavský prach v hrdle na afterparty a případně si i odvézt něco na památku.


SAFETY FIRST —Nejvyšší prioritou pro nás je, abychom všichni přežili Pazdřivce ve zdraví. Všichni bikeři jedou na vlastní nebezpečí. Po zkušenostech z předchozích ročníků stanovujeme tyto «soft» podmínky pro účast :

— horské kolo s kvalitní odpruženou vidlicí se zdvihem min. 100mm (zdvih 120mm a více + odpružená zadní stavba velkou výhodou!)
— kvalitní pláště minimální šíře 2,1 palce se vzorkem vhodným do náročnějšího terénu
— zkušenosti s jízdou v náročném terénu + dobře zvládnutá technika ovládání kola a terénních překážek

ZA KAŽDÉHO POČASÍ— Neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečení lidé! Pazdřivec se bude konat za každého počasí, a to se na horách umí měnit opravdu velmi rychle! Bylo by krásné, kdyby svítilo sluníčko, ale jako realisté se připravujeme i na «mokrou variantu», takže na startu/ cíli bude kam se před nepřízní živlů schovat.

HOBBY— Vše děláme dobrovolnicky a bez nároku na honorář. Peníze vybrané na startovném a od partnerů využíváme čistě na organizační zajištění infrastruktury akce. Přesto uděláme vše proto, abyste si mohli Pazdřivce užít na maximum a aby to stálo za to. Z organizačních důvodů jsme si stanovili maximální počet závodníků na 130 lidí, takže se nemusíte bát davů a masové akce.

POKUD SOUZNÍTE S TOUTO FILOZOFIÍ JSTE U NÁS VÍTÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!