Javornický Pazdřivec je:

NEZÁVODNÍ — tuto myšlenku jsme si v prvním ročníku vypůjčili z beskydské akce Kopřivnický Drtič a i letos s ní chceme pokračovat
Tedy: každý je vítěz a je úplně jedno, jestli dáte naší trať pod 3 hodiny a zbytek odpoledne se budete slunit. Nebo si dáte pohodu a více přestávek na občerstvení a tedy dorazíte za soumraku na zahájení afterparty. Jakého si Pazdřivce uděláte, takového ho budete mít. Protože ale víme, že je dobré mít tu správnou motivaci, máme pro ty, co splní všechny podmínky «závodu»,  tedy projedou všechny kontroly po trase a dojedou v časovém limitu 7.5 hodiny (do 18:30), jsou připravené věcné ceny od našich partnerů. O ceny budeme losovat (tombola) před zahájením afterparty. Oceníme výkony jak bikerů, tak i statečných dívek a žen.

MTB — jak by řekl klasik, tak «ten kdo u nás byl, tak ví, ten kdo nebyl, pozná..» Pazdřivec je trasován výhradně po našich Okruzích, takže se určitě nejedná o klasický XC závod, který ve spoustě případů vede z poloviny po asfaltu-šotolině a z té druhé po širokých lesních cestách. Na naší (ne)závodní trati proto najdete minimum asfaltu (ten budete prakticky jen přejíždět) a naopak ve velké míře vám nabídneme dostatek náročnějších kořenovo-kamenitých úseků, spoustu pěkných singltrailů, něco málo technických enduro lahůdek a to vše navrch okořeníme nádhernými výhledy na Šumavu, Pošumaví a majestátní královský hrad Kašperk ze všech světových stran!

HAPPENING — alias to nejlepší nakonec! :-) Jelikož si myslíme, že standartních přemotivovaných XC závodů typu "lycra na lycru" je dle našeho dost, kdežto netradičních MTB vyjížděk s uvolněnou atmosférou vhodnou pro setkávání bikerů je celkem pomálu, tak naším cílem je tedy nabídnout prostor pro krásně strávený víkend plný bikerské i po-bikerské pohody u nás na Javornických okruzích. Pazdřivec je prostor kde můžete poznat nové sympatické tváře, večer s námi všemi spláchnout šumavský prach v hrdle na afterparty a případně si i odvézt něco na památku.


SAFETY FIRST —Nejvyšší prioritou pro nás je, abychom všichni přežili Pazdřivce ve zdraví. Všichni bikeři jedou na vlastní nebezpečí. Po zkušenostech z předchozích ročníků stanovujeme tyto «soft» podmínky pro účast :

— horské kolo s kvalitní odpruženou vidlicí se zdvihem min. 100mm (zdvih 120mm a více + odpružená zadní stavba velkou výhodou!)
— kvalitní pláště minimální šíře 2,1 palce se vzorkem vhodným do náročnějšího terénu
— zkušenosti s jízdou v náročném terénu + dobře zvládnutá technika ovládání kola a terénních překážek

ZA KAŽDÉHO POČASÍ— Neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečení lidé! Pazdřivec se bude konat za každého počasí, a to se na horách umí měnit opravdu velmi rychle! Bylo by krásné, kdyby svítilo sluníčko, ale jako realisté se připravujeme i na «mokrou variantu», takže na startu/ cíli bude kam se před nepřízní živlů schovat.

HOBBY—  Vše děláme dobrovolnicky a bez nároku na honorář. Peníze vybrané na startovném a od partnerů využíváme čistě na organizační zajištění infrastruktury akce. Přesto uděláme vše proto, abyste si mohli Pazdřivce užít na maximum a aby to stálo za to. Z organizačních důvodů jsme si stanovili maximální počet závodníků na 130 lidí, takže se nemusíte bát davů a masové akce.
Registrace budou spuštěny v polovině července a to platbou na náš účet. Bližší informace včas zveřejníme.

POKUD SOUZNÍTE S TOUTO FILOZOFIÍ JSTE U NÁS VÍTÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!